Specjalny pokaz filmu POWOŁANY 2

W środę 6 marca 2024 r. w najstarszym kieleckim kinie “Moskwa” odbyła się premiera  filmu ,,Powołany 2″w reżyserii Jana Sobierajskiego.

Organizatorem spotkania był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji kieleckiej.

Pełna po brzegi sala kina była potwierdzeniem tego, że współczesny człowiek potrzebuje wartościowych filmów. Wśród zebranych byli przedstawiciele wielu parafii z obszaru diecezji kieleckiej, Jego Eminencja ksiądz biskup Jan Piotrowski, proboszcz parafii katedralnej ks.Adam Kędzierski, księża asystenci: AK – ksiądz Jacek Malewski, KSM – ksiądz Stanisław Lodziński, księża i siostry zakonne.

Po emisji filmu, pani Edyta z AK i pani Nadia z KSM, przeprowadziły wywiad z reżyserem filmu- panem Janem Sobierajskim oraz jednym z bohaterów- Panem Bartłomiejem Krakowiakiem. Zaowocował on również wieloma pytaniami od publiczności, wśród której były cale rodziny.

Na zakończenie Prezes Akcji Katolickiej podziękował zaproszonym gościom oraz wszystkim obecnym, a także poprosił księdza biskupa Jana o błogosławieństwo do dalszych przedsięwzięć.

Tradycyjnie była także możliwość wykonania zdjęcia na tzw. ściance oraz osobistej rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Pomysłodawca wydarzenia ks. Jacek Malewski, poinformował, że ma propozycje na kolejne wspólne spotkania.

autorzy: Edyta Domagała, Adam Biskup