POAK KATEDRA – trzeci numer gazetki GŁOS AKCJI KATOLICKIEJ

Ochrona świętości życia jest podstawową troską Kościoła. Stąd temat kolejnego numeru „Głosu Akcji Katolickiej”. Wynika ona z przekonania, że każda osoba jest stworzona na obraz i podobieństwo Boga, co nadaje jej niezbywalną godność i wartość.

(Rdz 1,27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.

W numerze znajdziemy teologiczne, biblijne i naukowe spojrzenie na to zagadnienie.
Redakcja Głosu Akcji Katolickiej wyraża nadzieję, że takie ujęcie przyczyni się do lepszego zrozumienia złożoności tematu, zwłaszcza problemu aborcji oraz kształtowania postaw zgodnych z doktryną Kościoła.

Aby zapoznać się z treścią publikacji proszę nacisnąć: Głos Akcji Katolickiej 3/2024 – Świętość Życia