POAK KATEDRA – pierwszy numer gazetki GŁOS AKCJI KATOLICKIEJ

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozpoczął wydawanie gazetki, w której pragnął poruszać ważne zagadnienia z życia Kościoła. Publikacja ta pełna była głębokich refleksji i wartości, skupiająca się na tematyce in vitro z perspektywy katolickiej doktryny oraz metodzie leczenia niepłodności. Gazetka nie tylko dostarczała informacji na temat in vitro, ale także skupiała się na głębokiej analizie moralnych i etycznych aspektów związanych z tą metodą. Artykuły, które były zawarte rozwiewały wątpliwości wiernych oraz ukazywały katolickie spojrzenie na wartość życia, począwszy od chwili poczęcia. Gazetka była źródłem wiedzy i inspiracji dla osób poszukujących zbilansowanego spojrzenia na kwestie związane z leczeniem niepłodności w kontekście katolickich wartości. Jej treści miały na celu formowanie świadomości społecznej oraz umożliwienie refleksji nad trudnymi dylematami etycznymi w dzisiejszym świecie. Poprzez dystrybucję pierwszego numeru gazetki po mszach świętych w dniach 03.02.2024r. i 04.02.2024r. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wyraził troskę o edukację wiernych w duchu katolickiej nauki społecznej, jednocześnie tworząc przestrzeń do otwartego dialogu w kontekście współczesnych tematów medycznych i etycznych.

Gazetkę w formie pliku pdf można pobrać tutaj

autor: Nina Papucka