Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej

Z inicjatywy Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, w dniu 2 marca br., w kościele pw. Św. Jana Pawła II, został zorganizowany dzień skupienia dla członków Akcji Katolickiej diecezji kieleckiej.

Konferencję na temat roli milczenia w naszym życiu wygłosił asystent DIAK ks. Jacek Malewski.

W wygłoszonym słowie poruszył  temat potrzeby kształtowania w sobie   cnoty milczenia potrzebnej w procesie duchowego wzrastania jako przeciwwagi dla powszechnej dyktatury hałasu.  W swych rozważaniach przytoczył  obszerne fragmenty książki Kardynała Roberta Saraha pt. “Moc milczenia” która może być dla słuchaczy doskonałym uzupełnieniem treści konferencji jako lektura duchowa.

Po konferencji zebrani modlili się indywidu

alnie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w skupieniu rozważając usłyszane słowo.

W trakcie adoracji uczestnicy spotkania mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

Na zakończenie adoracji ksią

dz Jacek poprowadził wspólną modlitwę, odmawiając Litanię Loretańską, a następnie udzielił Komunii Świętej.

Wielkim przeżyciem dla wszystkich osób było udzielenie przez ks. Jacka, indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Grupowe zdjęcie uczestników dnia skupienia, wykonane przed kościołem akademickim, zakończyło część konferencyjną i modlitewną uroczystości.

Następnie zebrani udali się na po

częstunek, gdzie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i wnioskami wynikającymi z usłyszanej konferencji.

Wokół tematyki poruszonej przez ks. Jacka wytworzyła się ożywiona dyskusja.

Wiele osób wyrażało też wdzięczność za możliwość adorowania Najświętszego Sakramentu, w ciszy i skupieniu. Taka możliwość wspaniale korespondowała z treścią wcześniej usłyszanych słów.

Zebrani wyrazili życzenie zorganizowania podobnego spotkania w możliwie  krótkim terminie.

autor: Adam Biskup